Zimní sezóna začíná – a my rádi podporujeme české sportovce

Tento článek bychom rádi věnovali dalšímu českému sportovci, tentokrát z oblasti zimních sportů. Rádi vám v krátkém medailonku představíme reprezentantku v alpském lyžování Veroniku Rudolfovou, kterou se snažíme díky našim tyčinkám dobýt energií a možná posunout i k lepším výkonům. Veronika se popsala naprosto výborně, proto nehodláme nic upravovat a věříme, že to pro vás bude zajímavé čtení.

Jmenuji se Veronika Rudolfová, je mi 22 let a věnuji se vrcholově alpskému lyžování za reprezentační družstvo dospělých B.
I přes to, že hor moc nemáme, je to sport, který má v Česku tradici a my jsme ochotni za ním cestovat po celém světě. Dostala jsem se k tomu nenápadně, když mě rodiče dali do lyžařského klubu, abych se naučila pořádně lyžovat a mě to chytlo natolik, že jsem už nepřestala…
Samozřejmě se vyskytly překážky. Lyžování je adrenalinový a poměrně nebezpečný sport, takže se mi nevyhnuly zranění a následné operace. Vždy jsem se ale zvládla úspěšně vrátit a začala radši ke sportu studovat Právnickou fakultu v Praze, jelikož sport je moc vrtkavé zaměstnání a tím naším se rozhodně živit nedá. Láska k horám, sněhu a rychlosti nás všechny spojuje, a shodli jsme se, že je to pro nás poměrně velká droga, že na hory utíkáme za klidem a zároveň šíleným dobrodružstvím.
Celé léto se tráví kondiční přípravou, která zahrnuje in line bruslení, běhání, posilovnu, všemožné tréninky koordinace a balančních schopností, nekonečné běhání schodů, v Praze hodiny na carvingovým trenažeru a mezi tím soustředění na ledovcích ve Francii, Švýcarsku, Itálii, kde je sníh celý rok a umožní nám zde trénovat.
Sezona začíná na podzim, mně osobně v prosinci, kdy odjedeme do Skandinávie a začínáme závodit. Pak už se jezdí ze závodu na závod celou zimu, občas si jen odskočím na zkoušku.
Každý, kdo lyžuje ví, jak krásný sport to je. Všichni jsme si zvykli na omrzliny a na bolesti z lyžařských bot, což jsou jen malé strasti proti těm nádherám hor a zážitků ze závodů. Mezi mé největší úspěchy patří 6, místo ze Světové Univerziády 2015, několik pódiových umístění ze sezony 2015 na FIS závodech, vítězství Evropského univerzitního poháru ,3. místo na Mistrovství republiky,a posunutí do TOP 250 na světě.

Při tréninku

Veronika_2

Cereu jsem oslovila sama poté, co jsem se flapjacky krmila od rána do večera na soustředění a začala se zajímat, co to za českou firmu vlastně je. Absolutně mě nadchl koncept poctivého přístupu. Stravu si hlídáme hlavně proto, aby byla efektivní. Výdej na kopci míváme až 5tisíc kalorii, jelikož se to nadmořskou výškou a větší spotřebou energie zvyšuje a doplnit takové hodnoty není lehké, obzvláště aby to bylo smysluplně. Ne vždy je možnost vyrábět si vlastní tyčinky a spoustu svačin, tak šaháme po tyčinkách, gelech, proteinových nápojích. Cerea přistupuje oproti velkým komerčním firmám k výrobku precizně a to říkám jako velký kritik, který zkoumá obaly a tráví zkoumáním složení poměrně dost času.
Mé plány tedy jsou dále se zlepšovat, nominovat se na Zimní Univerziádu 2017/2018 v Kazachstánu, na Mistroství světa v St. Moritzi 2018, a jednoduše co nejlepší výsledky.
Lyžujte co to jde, užívejte si tu krásu a čerstvý sníh, a nešlapejte si ve frontě po lyžích!
Veronika Rudolfová

Lyžování je nádherný sport a my jsem rádi, že nás Verča sama oslovila a že se tak díky našim produktům můžeme stát jeho součástí. Verčo, za nás všechny ať se daří a hlavně ať Vás lyžování stále baví. Děkujeme, CEREA.

cerea