Více o tyčinkách Flapjack

Často se nás zákazníci ptají na informace ohledně našich Flapjacků. Tento článek bychom rádi věnovali jejich řádnému představení a případnému zodpovězení nejčastěji kladených dotazů.

Flapjack – proč se tak tyčinka jmenuje?
Jako Flapjack je v angličtině označována tyčinka, která se peče a je vyrobená z ovesných vloček. Tento koncept je velmi populární ve Velké Británii, kde i my jsme se s touto tyčinkou poprvé setkali. Když jsme ji tenkrát před zhruba 10 lety poprvé ochutnali, byli jsme chutí velmi pozitivně překvapeni a řekli jsme si, že musíme zkusit nabídnout také českým zákazníkům tyto lahodné, energetické tyčinky. A proč jsme nepoužili české označení? Flapjack je tak široce používané označení pro tento druh tyčinky, že nám přišlo zbytečné název bezpodmínečně počešťovat.

Velikost tyčinky vs. její hmotnost
Při ochutnávkách se často zákazníci ptají, proč je tyčinka tak malá? Opticky je sice menší než například některé konkurenční, ale vzhledem k tomu, jaké množství energie v sobě obsahuje, se nám zdála hmotnost 62g jako plně dostačující. Při našich výzkumech jsme zjistili, že právě hmotnost 62g je optimální pro prvotní zasycení a dodání energie. Zákazník si tak tyčinku nemusí odkládat na později. A pokud mu daná porce nestačí, může si koupit dvě a otevřít je až v momentě skutečné potřeby.

Jak je to s ruční výrobou?
Flapjacky vyrábíme v naší provozovně v Zábřehu na Moravě a většina pracovní technologie spočívá právě v ruční výrobě. Tento technologický postup nám neumožní vyrobit strojově dokonalé tyčinky ve velkém množství, ale to ani nebyl účel, proč jsme začali vyrábět Flapjacky. Naší vizí bylo nabídnout kvalitní a tak trochu jiné Flapjacky českým a slovenským zákazníkům a ukázat jim, že i český výrobce je schopen vyrobit kvalitní ovesné tyčinky. Ručně tedy kontrolujeme kvalitu vstupních surovin, ručně pracujeme s hmotou a ručně Flapjacky krájíme. Tento postup nám sice mírně zvyšuje cenu výrobku oproti konkurenci, ale věříme, že právě vysoká kvalita výrobku tuto skutečnost zákazníkům vynahradí.

ruční výroba Flapjacků

flapjack

Pro koho jsou Flapjacky vhodné?
Především pro aktivní lidi, kteří mají rádi sport a kteří potřebují dobýt energií. Flapjacky můžeme ale také doporučit jako rychlou svačinku v případech, že nestíháte hlavní jídlo a potřebujete zahnat hlad. Díky 40% ovesných vloček vás tyčinka zasytí a dodá energii alespoň na 2 hodiny – tento čas máme vyzkoušený jak na nás samotných, tak na našich zákaznících.
Tyčinka je také vhodná jako zdravější zákusek třeba jen tak ke kávě:-)

Naše Flapjacky neobsahují PALMOVÝ TUK
Tuto skutečnost jsme záměrně nechali na konec článku. Při výrobě Flapjacků NEPOUŽÍVÁME PALMOVÝ TUK zejména proto, že se jedná o jeden z nejméně zdravých tuků, ale také především z etického hlediska. Tam, kde je to možné, se snažíme palmový tuk z našich výrobků maximálně eliminovat a tím přispět k ochraně deštných pralesů. Palmový tuk je zpravidla součástí margarínů a je ve velké míře používán právě pro jeho nízkou cenu. V našich Flapjacích jsme nahradili tento levný, nezdravý tuk kvalitním, českým máslem. I tato volba vede k dražší ceně výrobku, ale jsme si jisti, že má velký smysl chránit naši planetu i přesto, že si budeme muset mírně připlatit. Co myslíte?

Naše Flapjacky neobsahují palmový tuk

flapjack

cerea

12 thoughts on “Více o tyčinkách Flapjack

  • cerea says:

   Dobry den,
   děkujeme za pochvalu. Bohužel Flapjack s konopným semínkem se nám prodával nejméně, zákazníci o něho neměli velký zájem a proto po dlouhém rozhodování a s těžkým srdcem jsme se rozhodli, že Flapjack s konopným semínkem přestaneme vyrábět a nahradíme ho novou příchutí. Vytvořili jsme novinku Flapjack kakao & mandle, který je také výtečný a doufáme, že Vám tímto zlepšíme náladu a že Vám bude i naše novinka chutnat.

 1. Pingback: Dejte si ovsa, budete skákat hopsa | Trailove

 2. Peťa says:

  Hezký den,
  vaše tyčinky jsou opravdu výborné a moc jim fandím!! Chci se zeptat na palmový tuk – píšete, že se mu snažíte maximálně vyhnout. Což je super a zcela s tím souhlasím!!! I proto si vaše výrobky se zaškrtlou palmičkou kupuji. Ale jsou tedy ještě nějaké vaše výrobky, kde ho stále používáte?? Popřípadě uvažujete, že byste se obešli zcela „bez palmy“, nebo se vám to již podařilo?
  Moc díky za odpověď!

  • cerea says:

   Dobrý den,
   děkujeme za zprávu. Palmový tuk v minimálním množství obsahují pouze tyčinky New Bar a to v polevě, kterou si sami nevyrábíme a musíme používat polevy od dodavatelů. Bohužel dodavatelé prozatím nechtějí nebo neumějí nabídnout variantu polevy bez palmového tuku a to zejména z hlediska jeho příznivých vlastností zpracování. Již delší dobu jednáme s dodavatelem polev, aby nám byla vyvinuta poleva bez palmového tuku a z tohoto týdne máme dobré zprávy, věříme, že již brzy budeme moci používat na tyčinkách New Bar polevu bez palmového tuku. Všechny ostatní produkty v naší řadě palmový tuk neobsahují.
   Děkujeme a přejeme hezký zbytek dne,
   Cereabar

 3. cerea says:

  Dobrý den,
  děkujeme za pochvalu. Eshop pro koncového zákazníka již nějakou dobu fungoval a bohužel se nám neosvědčil a tak jsme se ho rozhodli po určité době zrušit.
  Můžete nám prosím napsat, do jakého obchodu chodíte? Pokusíme se s prodejnou zlepšit distribuci tak, abyste měla větší možnost Flapjack s belgickou čokoládou zakoupit.
  Děkujeme a přejeme hezký den,
  Cereabar

 4. Linda says:

  Dobrý den, dnes jsem si poprvé koupila a hned snedla Vaši tyčinku Flapjack brusinku. Se zdravou stravou teprve začínám koketovat, ale jestli je vše tak dobre jako toto tak to bude paráda. Je opravdu výborná, hned příště si koupím ostatní prichute. Dekuji s přeji Vam co nejlepší prodeje.

Napsat komentář