Tyčinky Cerea bez palmového oleje/No palm oil in our bars

Naši milí zákazníci a příznivci,

máme pro vás výbornou zprávu. Po téměř dvouletém úsilí a přesvědčování dodavatelů polev se nám společně podařilo vyvinout polevu, která jiz palmový tuk neobsahuje. Polevy používáme v omezeném množství pouze v tyčinkách New Bar.

Protože máme rádi přírodu a není nám lhostejné, co se děje s deštnými pralesy, rozhodli jsme se palmový tuk nepoužívat u žádného z našich nových produktů a zároveň ho nahradit u stávající řady tyčinek New Bar. Zatímco jeho odstranění v samotné receptuře tyčinek bylo snadnější, u polev byla situace složitější. Polevy jako takové nevyrábíme a museli jsme přesvědčovat dodavatele, že má smysl zabývat se vývojem a eliminovat tento zdraví škodlivý tuk ve svých produktech. Přesvědčování a vývoj se nakonec protáhl na téměř 2 roky, ale podařilo se a my z toho máme velkou radost.

Palmový tuk a jeho pěstování ničí naši krásnou planetu, odlesňují se ve velkém pralesy, plíce naší planety a domov úžasných zvířat, a k této katastrofě nechceme přispívat ať už jako spotřebitelé, tak výrobci. Palmový tuk je zároveň jeden z neškodlivějších tuků pro naše zdraví, protože obsahuje velké množství nasycených mastných kyselin.

MASIVNÍ ODLESŇOVÁNÍ V INDONÉSII

jan_bartas4

A JEHO DŮSLEDKY

jan_bartas4

I když my jako CEREA jsme tento krok udělali, existuje řada velkých korporací, které palmový tuk ve velkém budou i nadále používat. Je tedy a pouze na nás spotřebitelích číst si pečlivě složení výrobků a výrobky s palmovým tukem přestat kupovat. Jedná se jak o potraviny, tak o kosmetický průmysl, kde je jeho využití v různých formách obrovské.

Nyní probíhá doprodej tyčinek New Bar ve starších obalech, postupně však již na trh přichází nové tyčinky s novými obaly bez palmového tuku. Doufáme, že z této změny budete mít stejně tak velkou radost, jako my:-)

cerea

Napsat komentář